מגמת המחול בשירת הים הינה פורצת דרך בתחום מגמות המחול הדתיות בארץ הן מבחינת היקף השעות, איכות צוות המורות, המסגרת החברתית והתורנית המקיפה אותן, וכמובן הישגי הבנות המרשימים.

שעת ליווי מגמה:

יש לנו חידוש משמעותי הנקרא שעת ליווי מגמה. זוהי שעה המתקיימת בכל שבוע בה נפגשת רכזת המגמה עם הבנות על מנת לקדם את ה"רוח" במגמה. פעם בחודש הפגישה תהיה לכל השכבות אך בשאר הזמן זה יהיה בהרכבים שונים. בשעה זו, נדבר על קשיים או נקודות אור במגמה, נביא הרצאות מיוחדות בנושאים חשובים, נלמד ביחד את החיבור שלנו כנשים דתיות עם מחול, ולפעמים גם נעשה תנועה משותפת ליצירת חיבור עמוק יותר.

שעה זו היא חשובה ביותר על מנת לייצר את הייחודיות לה אנו שואפים במגמת המחול של אולפנת שירת הים. חוסר פשרות הן ברוח והן בחומר ושילובם בחד שנותן לנו יותר מהסך הכללי.

שעת שיחות אישיות:

רכזת המגמה וצוות המורות תמיד זמינות לבנות, אך משנה הבאה גם תהיה שעה קבועה בה הבנות יוכלו להירשם לשיחה אישית.

תוכנית הלימודים במגמה כוללת:

בכיתה ט': 4 שעות מחול מודרני וארבע שעות בלט קלאסי.

כיתה י ומעלה: 4 שעות מחול מודרני, 4 שעות בלט קלאסי,2 שעות כוראוגרפיה (יצירה), 2 שעות תולדות המחול, שעה אנטומיה ושעה מוזיקה למחול.

כמו כן יתקיימו שיעורי רפרטואר להקות לכלל האולפנא בשלוש קבוצות, שיעור פוינט (למתאימות בלבד), שיעור חיזוק ופעילויות מיוחדות במהלך השנה (צפייה במופעים, יום מגמות, סדנאות מיוחדות ועוד).