בנות יקרות,

כל אדם הגיע לעולם הזה עם הרבה מאוד כישרונות ויכולות, אך לא כולם מצליחים לגלות אותם ולהביא אותם לידי ביטוי. הבורא שטבע בנו כישרונות אלו, מצפה מאתנו להגשמתם כדי לעשות את שליחותנו בעולם.

"רֵאשִׁית חָכְמָה קְנֵה חָכְמָה, וּבְכָל קִנְיָנְךָ קְנֵה  בִינָה"     (במשלי ד' ז')

רבו הפרושים על פסוק זה, נראה שאחד הפרושים קולע בדיוק אל עניין זה, מחויבותנו להתבונן בעצמנו, להכיר בכוחנו כבסיס לצמיחה ולבניית האישיות שלנו:

ראשית חכמה - השלב הראשון הוא שאדם יכיר את הכישרונות הטבעיים שלו, הכוחות, המתנות שה' טבע בנו מראשית בריאתו.

כדי להוציא את הכישרונות הללו מן הכוח אל הפועל, הוא צריך כלים, ולכן מגיע השלב הבא - קנה חכמה. (קנית חכמה= רכישת כלים מתאימים).

לאחר שלבים אלה, יוכל האדם להשתמש בכלים כדי להבין דבר מתוך דבר - ובכל קניינך קנה בינה. כך גם כשהאדם מקבל השראה וחושב על רעיון חדש ויצירתי - זו ראשית החכמה, לאחר מכן הוא צריך לקנות חכמה- לרכוש את הכלים על-מנת לתרגם את הרעיון למעשה, ואז להשתמש בכל הכלים שקנה כדי לבנות ולפתח את הרעיון.  

 

אולפנת בני עקיבא "שירת הים" הוקמה ממש לשם כך...

כדי להיות בית ומקום שעוזר לך לגלות את כישרונותייך במוסיקה, מחול ותאטרון.

באולפנה נאפשר לך אי"ה את המרחב, המשאבים וההשראה לבנות בעצמך בניינים של תורה, אמונה ויצירה. אצלנו תוכלי לעשות מה שאת אוהבת, ללמוד ולהתמקצע בכישרון שלך- כדי לאפשר לך ליצור את היצירה האישית שלך.

אם אחד מתחומים אלה מדברים אליך, אם את מסוגלת לעמול ואם יש בך רצון עז לגדול בעבודת ה' שלך, נשמח מאוד להכיר אותך ולאפשר לך להוציא את הכישרונות הייחודיים לך, מהכח אל הפועל.

 

אביגיל גולדשטיין

ראש האולפנה